Sesja ciążowa w domu

Sesja ciążowa w domu

Dla mnie jako fotografa uwiecznienie magicznego momentu, jakim jest czas ciąży oraz oczekiwanie chyba jest tak samo ważne jak dla przyszłej mamy, oraz taty. Myślę, że sesja ciążowa spełnia wszystkie wymagania co do pięknej pamiątki.

Moim zdaniem warto sfotografować ten czas, aby w następnych latach móc dziecku pokazać piękne chwilę przed jego narodzinami. Znam wiele par, które nie mają takiej pamiątki z tego okresu i bardzo żałują. Dlatego gorąco zachęcam przyszłych rodziców a głównie mamy:), aby jednak uwiecznić ten moment w swoim życiu. Podczas moich sesji ciążowych nie będziemy uprawiać akrobacji czy gimnastyki. Moje sesje są naturalnie i staram się na nich pokazać delikatność, czułość oraz miłość rodzica.  Sesja ciążowa to dotyk, czułość i pokazanie przyszłej mamy na najpiękniejszy możliwy sposób, aby cudownie uwiecznić ten stan.  Czas poświęcimy na znajdowanie naturalnych kadrów pokazujący ten wzruszający moment.

Domowa sesja ciążowa — Wasze mieszkanie i Wasze uczucia w sesji domowej.

Sesje ciążowe wykonuję w różnych miejscach, o czym możesz przekonać się zaglądając do tej galerii.

Wykonywałem zdjęcia w plenerze, na luźnych spacerach po lesie, a nawet na mieście w klimacie fotografii ulicznej. Czasami też można wybrać studio jako miejsce klimatycznej sesji ciążowej, ale co do tego najlepiej się nadaje?

Dom, w którym przyszła mam czuje się bezpiecznie i swobodnie. Często to słyszę od klientek, które miały porównanie i wykonały u mnie sesję plenerową ciążową oraz kadry domowe. Oczywiście każde miejsce ma inny czar i będzie tu inny wydźwięk sesji, ale dom jednak kojarzy się z czułymi chwilami.

Tutaj jesteście tylko Wy i Wasze miejsce, które to potem będziecie cudowanie wspominać jako wielki początek nowej drogi.

 

Wasze mieszkanie ma jeszcze jeden atut. Nie zawsze koniec ciąży przypada na okres wiosenno-letni i klimat za oknem jednak dobrze nie nastraja na sesję ciążową dlatego wtedy sesja we własnym domy jest strzałem w 10-tkę. Nie ma drugiego takiego miejsca, w którym czujecie się tak naturalnie oraz beztrosko.

Na spokojnie możecie napić się gorącej czekolady:) uraczyć pączkiem ( uwielbiam ) oraz przytulić się na ulubionej wygodnej kanapie.

Podczas domowej sesji jednak nie ograniczam się tylko do jednego miejsca i jeśli tylko pozwolicie to poszalejemy odrobinę i zrobimy naturalne kadry w kuchni czy sypialni. Na pewno będzie to cudowna pamiątka.

Małe czy duże mieszkanie to bez znaczenia, zawsze znajdę dogodny kącik na takie zdjęcia. Mi wystarczy okno i odrobina światła, aby wyczarować dla Was wspaniałe ciążowe kadry.

Poniższa sesja była wykonana w domowym zaciszu w Sopocie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abym dojechał do Gdańska, Gdyni czy inne miejsce.

Dajcie mi chwilę, kawałek ściany, odrobinę światła a wyczaruję nieoczywiste kadry. Jeśli jednak macie wątpliwości, to podeślecie mi na e-mail kilka zdjęć waszego mieszkania i razem pomyślimy nad rozwiązaniem. Sesje rodzinne czy ciążowe tego typu często właśnie dlatego są nazywane sesjami lifestyle. Bo są naturalne i obracają się w cieple domowym.

Jak się ubrać / przygotować do sesji brzuszkowej w domu.

Po ustaleniu terminu sesji oraz gdzie będziemy robić zdjęcia pojawia się pytanie, w co się ubrać.

Najlepiej sprawdzają się spójne stonowane kolory bez dodatkowych nadruków czy małych wzorów, które giną na zdjęciu.

Oczywiście, jeżeli lubicie jednak kwiatowe wzory czy inne motywy to nic nie stoi na przeszkodzie. Przyszła mama ma czuć się komfortowo i swobodnie. Jednak warto zwrócić uwagę, aby wszystkie osoby które biorą udział w sesji były ubrane podobnie / spójnie. Bo to potem nam się przełoży na efekt końcowy sesji ciążowej.

Długość sesji ciążowej.

Generalnie, całość trwa około godziny ale jeśli jest taka potrzeba to bez problemu przedłużam sesję. Ważne aby zdjęcia odbyły się w spokojnej atmosferze bez pośpiechu czy poganiania.

Kilka słów na koniec.

Pomimo że używałem często zwrotów Wy to jednak jeśli marzy ci się sesja w pojedynkę lub partner nie ma ochoty na zdjęcia, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką sesję wykonać. Pamiętaj komfort podczas zdjęć ciążowych jest najważniejszy. Bardzo często wykonuję również sesje tylko samej mamie i ona + brzuszek to wystarczający piękną motyw do zdjęć.

Sesja w domu mam dla mnie pewien motyw sentymentalny. Wyobraź sobie, że dziecko oglądając te zdjęcia za kilka lat zobaczy nie tylko Was jak wyglądaliście w tym okresie, ale również dom, który był przepięknym tłem do czułych kadrów. Wasza / Twoja historia zaczarowana w zdjęcia będzie idealną pamiątką pokazującą przyszły pokój maleństwa oraz jego pierwsze przedmioty. Myślę, że to dopełnia całość i jest bezcenne.

Jeśli jednak interesuje Ciebie sesja ciążowa ale w plenerze to zapraszam do galerii po plenerowe sesje ciążowe.