Hybrydowa Fotografia Ślubna

Teledysk ślubny jako dodatek do zdjęć od fotografa?

Hybrydowa Fotografia Ślubna

 

 

 

 

Jeśli najbardziej zależy Ci na zdjęciach ślubnych, ale chcesz otrzymać krótki film ślubny / teledysk to myślę, że mam coś takiego.

Podczas fotorelacji mogę zrobić krótki film, taki teledysk ślubny nie jest to alternatywna dla długiego filmu ślubnego czy klasycznego wideofilmowania.

Kamerzysta jest  odpowiedzialny za film nawet do 3 godzin to jednak właśnie teledysk ślubny jest najbardziej esencjonalną formą przekazaniu emocji z wesela oraz ślubu. Ten krótki teledysk ślubny jest przygotowany tak, że można go oglądać w kółko i nigdy się nie znudzi 🙂  a na szybko przywoła emocje oraz wspomnienia z tego cudownego dnia.

 

Mówi się, że film ślubny przywraca wspomnienia. Niektórzy twierdzą, że filmy ślubne ogląda się zwykle kilka razy w życiu – pierwszy raz po ceremonii zaślubin i drugi raz – z okazji rocznic ślubu. To wprowadzenie ma na celu podkreślenie korzyści płynących z posiadania teledysku ślubnego. Krótka, ale esencjonalna forma uchwycona w krótkim filmie. To właśnie to dało mi do myślenia i stworzenia teledysków ślubnych, które dopełnią moją fotograficzną opowieść. Teledyskowa opowieść to pomysł, który zrodził się podczas mojego ślubu. Nie chciałem długiej formy, ale lubię ruchome obrazy, które tak różnią się od zdjęć. Po przetestowaniu tego pomysłu na sobie jako fotograf ślubny mogę zaoferować kreatywny teledysk.

Czy dla Ciebie tradycyjny film ślubny jest za długi? Nudzą Ciebie przeciągające się w nieskończoność sceny? To  krótki teledysk ślubny może być zbawieniem. Kamerzysta na wesele jest w stanie zrobić długi film, który obejrzysz Ty, rodzice, najbliżsi, ale nie dla każdego jest taka forma.  Ślub to niesamowity dzień, ale dla stosunkowo niewielkiej grupy osób. Emocje nie będą towarzyszyć wszystkim z taką samą intensywnością i nie ma co tutaj się dziwić. Dlatego proponuję w krótkim filmie ślubnym przekazać skondensowane kadry, które pokarzą cały najlepszy smak z punktu widzenia fotografa ślubnego. Proponuję, aby przekazać historię  na najwyższym poziomie, jednak w krótkiej formie. Wiem o tym, że taka propozycja uzupełni fotografię ślubną o nowe doznania wynikające z teledysku ślubnego.

 

 

Operator zwany kamerzystą bez problemu zrobi film z każdym detalem oraz każdą minutą tego dnia. Tylko czy tego potrzebujesz? Czy dla Ciebie jest Teledysk ślubny wykonany przez fotografa hybrydowego?

Ja wieżę, że długie filmy są za bardzo szczegółowe. Pewnie są zwolennicy długich produkcji, ale ja do nich nie należę. Dlatego w ofercie nie mam filmów po 100 min. Nikt z moich znajomych nie chciał oglądać potem długich filmów. Ich rodzice obejrzeli raz film, a potem nośnik z dziełem znalazł się głęboko w szufladzie. Tradycyjny kamerzysta oczywiście jest w stanie ułożyć tak całość, że film nie będzie monotonny, ale musisz zadać sobie pytanie. Czy tego potrzebuję?
Ja chce i realizuję krótkie teledyski ślubne, które spokojnie można nawet obejrzeć sobie w pracy na przerwie:)

 

 

Moje „za” dlaczego warto mieć taki krótki film ślubny. 

Przysięga z dźwiękiem, oklaski, muzyka powoduje moc wzruszeń oraz niesamowicie działają na nasz umysł. Krótki film ślubny wypełni to czego nie mają zdjęcia. Teledysk ślubny możesz mieć w swoim telefonie i bez problemu pokazać na spotkaniu u znajomych czy rodziny. Krótka forma 3-5 minut nie zanudzi i uwierz mi, że będzie oglądana nie jeden raz.

Mimo niewielkiej wagi filmu w środku znajdziemy ujęcia z drona czy kilka ciepłych słów mamy kierowanych do córki podczas przygotowań.

Moim zdaniem dźwięk i ruch to niesamowita przewaga dla naszych zmysłów na fotografią ślubną.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dograć kilka kadrów podczas sesji w niesamowitej scenerii co cudownie urozmaici naszą produkcję.

Przetestowałem na sobie, że krótki film umożliwia mi przypomnienie sobie tego dnia i wzruszenie za każdym razem jak wybrzmiewa muzyka z filmu. Dlatego uważam, że reportaż ślubny będzie miło uzupełniony o formę wideo.

Zaważyłem, że taka forma jak hybrydowa fotografia ślubna zyskuje  na niesamowitej popularności, bo jedna osoba dostarcza dwa produkty, przy czym jest na pewno bardziej dyskretna niż cały team foto wideo.

Wideo to format, który obecnie jest bardzo przyjazny dla użytkowników mediów społecznościowych. 

Zauważyłem, że w ostatnim czasie moje pary młode wolą pochwalić się na szybko filmem umieszczonym na fb, instagramie czy youtubie niż wystawiać 50 zdjęć z własnego ślubu. Dlaczego? Ponieważ odbiorca dzięki takiej formie ma możliwość w kilka minut uczestniczenia w całym ślubie bez klikania dale dalej:) w każde zdjęcie.

Widziałem ile było odtworzeń mojego prywatnego teledysku a ile zdjęć. Film wygrał:)

Film ślubny zrobiony przez fotografa? Halo halo czy to nie brzmi dziwnie? Otóż nie!:) to właśnie hybrydowa fotografia ślubna.

Od wielu lat zajmuje się fotografią i obecny sprzęt na jakim pracuję daje niesamowite możliwości. Dosłownie w 1s mogę z fotografowania przejść w tryb video z wszystkimi wcześniejszymi ustawieniami. Daje mi to możliwość nagrania tego co chce i potrzebuję. Nie muszę tutaj kombinować i czekać stresując się, że coś ominę. Wykorzystuję maksimum moich oraz sprzętu możliwości, aby wzbogacić moja ofertę i dać film ślubny który może zawierać sceny od przygotowań do wesela. To wszytko daje mi możliwość dodania filmu ślubnego do mojej oferty i wzbogacenia Twojej pamiątki.

Krótki teledysk ślubny to dobra pamiątka, która uchwyci ten piękny dzień. Moje montaże powodują, że film ślubny który otrzymasz będzie pamiątką na całe życie a takie smaczki jak dron, detale ślubne czy przysięga z głosem wspaniale upamiętnią ten dzień.

Hybrydowa fotografia ślubna, teledysk ślubny czy warto?

Jako fotograf oraz osoba, która ze swojego ślubu posiada taki film odpowiem-Warto!

Jeśli jednak uważasz, że do teledysku potrzebujesz skrót 15, 25, 40min to jeden z operatorów z którymi współpracuję na stałe może mi towarzyszyć przez cały dzień ślubu.

 

Stacjonuję w Gdańsku ale bez problemu odwiedzam takie miasta jak Toruń, Łódź, Poznań, Elbląg, Warszawę, Gdynię jak i wiele wiele innych:)

Zapraszam